Wybierz kategorię

Kancelaria Podatkowa Skłodowscy jedną z najskuteczniejszych firm doradztwa podatkowego w Polsce

Według rankingu ogłoszonego w dniu 5 marca br. przez Dziennik Gazety Prawnej, zawód doradcy podatkowego ma się dobrze pomimo deregulacji, czyli dopuszczenia do wykonywania tego zawodu osób bez kierunkowego wykształcenia.

Dodano 23.03.2015 w Baza Wiedzy
Kancelaria Podatkowa Skłodowscy jedną z najskuteczniejszych firm doradztwa podatkowego w Polsce

Według rankingu ogłoszonego w dniu 5 marca br. przez Dziennik Gazety Prawnej, zawód doradcy podatkowego ma się dobrze pomimo deregulacji, czyli dopuszczenia do wykonywania tego zawodu osób bez kierunkowego wykształcenia. Na rynku usług doradztwa podatkowego doceniani są eksperci. Od 10 sierpnia ubiegłego roku praktycznie każdy, kto nie był karany za przestępstwa gospodarcze może prowadzić biuro księgowe. Oznacza to, że powstają nowe biura świadczące usługi podatkowe oferujące konkurencyjne ceny. Czy oprócz konkurencyjnych cen nowo powstające firmy oferują konkurencyjną jakość okaże się po kontroli rozliczeń.

Kancelaria Podatkowa Skłodowscy jest jednym z liderów na ryku usług podatkowych. Eksperci Kancelarii mają ponad 21-letnie doświadczenie i kompetencje potwierdzone certyfikatami. Potwierdzeniem tych kompetencji jest także wysoka, 8 pozycja w rankingu najskuteczniejszych firm doradztwa podatkowego w Polsce.

Kapituła redakcyjna oceniając firmy doradztwa podatkowego za 2014 rok wzięła pod uwagę następujące kryteria:

a) przychody od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 r./osobę merytoryczną
b) liczba klientów/osobę merytoryczną
c) liczba wygranych spraw sądowych
d) liczba spraw zakończonych skutecznym odwołaniem do organu drugiej instancji
e) liczba pozytywnych interpretacji indywidualnych

Jednym z najważniejszych osiągnięć w zakresie doradztwa należy uznać sprawę dotyczącą opodatkowania podatkiem od nieruchomości gruntów należących do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Sprawę pod nadzorem Tadeusza Skłodowskiego doradcy podatkowego nr 01531 prowadziła zatrudniona w Kancelarii Honestus (Grupa Skłodowscy) Justyna Kuś-Jakubowska – radca prawny WA-8703. Nieruchomość gruntowa była zabytkiem (na jej terenie znajdowały się ruiny fortów obronnych), ale nieutrzymywanym zgodnie z przepisami o ochronie zabytków. Urząd gminy opodatkował ponad 6ha gruntu stawką najwyższą, jak dla gruntu zajętego na prowadzenie działalności. W toku postępowania sądowego, w drodze zwykłej argumentacji, udało się wykazać, że nieruchomość nie nadaje się ze względów technicznych na prowadzenie działalności gospodarczej bez konieczności wykazywania, że grunt jest skażony lub w inny drastyczny sposób zniszczony. Sprawę zakończono bez konieczności powoływania rzeczoznawców.


Kancelaria Podatkowa Skłodowscy w 2014 roku odnotowała także sukcesy:
Kilkadziesiąt odwołań od decyzji pierwszej instancji z tytułu podatku VAT oraz zapytań o interpretacje podatkowe – Piotr Kościańczuk nr 11908
Kilkadziesiąt odwołań od decyzji pierwszej instancji z tytułu podatku podatków dochodowych (PIT, CIT) oraz zapytań o interpretacje podatkowe – Dariusz Skłodowski nr 01530
Dwie wygrane sprawy sądowe w ramach odwołań od decyzji Naczelnika US – Justyna Kuś-Jakubowska, radca prawny WA-8703
Dwa wygrane postępowania w zakresie podatku od nieruchomości – Tadeusz Skłodowski doradca podatkowy nr 01531 oraz Justyna Kuś-Jakubowska, radca prawny WA-8703

Jest nam bardzo miło, że praca naszej Kancelarii została doceniona przez kapitułę rankingu, ale szczerze najbardziej nas cieszy opinia klientów, którzy zadowoleni z usług polecają nas swoim znajomym. Dlatego pozostaję do Państwa dyspozycji i zapraszam do kontaktu ze mną i ekspertami Kancelarii.


Tadeusz Skłodowski
Prezes Zarządu
Kancelaria Podatkowa Skłodowscy
Marki, 23 marca 2015 r.